Geometria kół

Ekspresowa komputerowa geometria kół

Komputerowa geometria kół w Warszawie

Dlaczego komputerowa geometria kół Warszawa oferowana w PomocDrogowaSOS w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy? Każdy z nas chce, aby jego pojazd był bezpieczny i zapewniał wysoki komfort jazdy. Wpływ na to ma wiele aspektów współczesnych pojazdów. Dowiedz się, jakie znaczenie ma geometria kół i dlaczego warto powierzyć ją nam – specjalistom z naszymi usługami.

geometria kół Warszawa cena

Geometria kół 3D w Warszawie - dlaczego komputerowa geometria kół w Warszawie jest najskuteczniejsza?

W Warszawie wykorzystywana jest najnowocześniejsza maszyna do geometrii kół 3D firmy John Bean. Pozwala ona na obejrzenie całego samochodu w celu określenia, czy występują jakieś odchylenia od normy. Kierowca widzi pełny obraz pojazdu, jak również obraz wydrukowany. Dzięki temu jest w stanie zidentyfikować problemy i ich przyczyny. Zweryfikuje to również fachowe wykonanie modelu geometrycznego. Nasz serwis jest najskuteczniejszym serwisem, ponieważ stosujemy tylko najbardziej zaawansowany sprzęt diagnostyczny.


W Pomocy Drogowej SOS zawsze dbamy o wygodę naszych klientów, dlatego będziesz mógł usiąść w swoim samochodzie w chłodnym pomieszczeniu, napić się gorącej herbaty lub kawy, a także poczytać prasę branżową.


Szanujemy czas naszych klientów i nie będziemy zmuszać Cię do wzięcia dnia wolnego, aby spędzić go z nami. Dlatego przed czasem umawiamy się na spotkanie i ustalamy godzinę odbioru Twojego samochodu. Możesz wtedy zaplanować swój dzień z wyprzedzeniem i dotrzeć na miejsce o odpowiedniej godzinie.

W jakich sytuacjach dobrze jest zbadać zbieżność 3D kół w naszym pojeździe?

Potrzeba sprawdzenia i wyregulowania geometrii Twojego pojazdu jest konieczna w różnych sytuacjach. Ważne jest również określenie, czy Twój układ kierowniczy lub zawieszenie były naprawiane. Kolejny powód, aby wziąć to pod uwagę. Warto ją również sprawdzić przy zakupie pojazdu, aby mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni podczas jazdy. Źle ustawiona geometria kół może doprowadzić do niekontrolowanego zachowania samochodu na drodze , a to oczywiście może obniżyć komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nawet jeśli nigdy nie spotkałeś się z żadnym z tych scenariuszy, dobrze jest często sprawdzać. Codzienna jazda, zużycie części układu kierowniczego i zawieszenia może spowodować problemy z wyrównaniem w samochodach.

Istnieje wiele wskaźników, które możemy zaobserwować w zachowaniu naszego samochodu, które wskazują na złe wyosiowanie. Obejmuje to:

– Zdjąć samochód lub delikatnie umieścić go na jednej stronie.

– Łatwiej jest kierować samochód w jedną stronę.

Pisk opon na zakrętach

– nadmierne ścieranie się ściany bocznej opony

Nierówna zbieżność kół kierownicy

Gdy coś podobnego się wydarzy, koniecznie należy natychmiast zbadać swoje koła wyrównujące.

 

Czym dokładnie jest geometria kół 3D? I na czym Komputerowa geometria kół polega?

Wielu właścicieli samochodów, nie tylko tych mieszkających w Warszawie, słyszało o geometrii kół 3D. Nie jest łatwo zrozumieć, czym jest geometria kół 3D i jakie daje korzyści. Właściwe ustawienie kół samochodu względem podłoża jest kluczowe. Istnieje kilka zmiennych, które można regulować. Należą do nich:

– geometria kół

 -kąt pochylenia kół

– kąt wyprzedzenia osi sworznia kierownicy

 -Kąt nachylenia osi sworznia kierownicy

Geometria kół to najczęściej poruszany temat. Najprościej mówiąc zbieżność określa położenie kół przednich lub tylnych względem siebie. Koła nie są dokładnie ustawione w jednej linii.

Jeśli są skierowane do wewnątrz, mówimy o dodatniej zbieżności. Jeśli są skierowane na zewnątrz i odnosimy się do ujemnej zbieżności. Fabrycznie ustawiona zbieżność jest kompromisem pomiędzy stabilnością w linii prostej a zwrotnością na zakrętach. Co prawda idealnie równoległe koła zapewniają największą oszczędność opon i paliwa, ale może to skutkować słabą zwrotnością i częstymi korektami podczas skrętu na wprost. Koła, które mają dodatnią zbieżność, czyli toe-in, wyróżniają się wysokim komfortem podczas długich jazd, stabilnością i brakiem korekt. Minusem jest mała zwrotność oraz większe zużycie paliwa i opon w porównaniu z oponami ustawionymi równolegle.

W przeciwieństwie do tego, gdy mamy ujemne zbieżności, czyli rozbieżne koła, samochód jest mniej bezwładny w zakrętach i szybciej reaguje, ale brakuje mu stabilności i może być bardzo nerwowy w prowadzeniu. Każdy producent stara się znaleźć złoty środek, aby samochód prowadził się najlepiej jak potrafi, dlatego dla każdego modelu ustawienia zbieżności są precyzyjnie określone.

Kolejnym czynnikiem jest kąt pochylenia kół. Patrząc na samochód od przodu lub od tyłu i z tyłu, możemy zaobserwować kąt pomiędzy płaszczyzną poziomą a płaszczyzną poziomą koła. Jeśli koło jest pochylone w lewo, to będzie miało dodatni camber. W większości przypadków w samochodach osobowych spotykamy się z ujemnym kątem pochylenia koła. Może on również wpływać na pokonywanie zakrętów i wrażenia z jazdy.

Precyzyjnie ustawiony kąt osi sworznia kierownicy sprawi, że po pokonaniu zakrętu wrócimy na prostą drogę. Stabilne pokonywanie zakrętów jest zapewnione dzięki kątowi nachylenia osi sworznia.

 

Dowiedz się więcej o zaletach!

Prawidłowo ustawiona geometria kół może zapewnić nam większy komfort jazdy , samochód będzie prowadził się lekko i utrzymywał wszystkie koła we właściwym kierunku. Zwiększy się bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu opony będą służyły dłużej. Nieprawidłowa zbieżność może spowodować nierównomierne zużycie opony, co spowoduje obniżenie jej żywotności. Ponadto samochód będzie zużywał mniej energii na pokonanie większej ilości kilometrów, a tym samym będzie zużywał mniej paliwa i oszczędzał pieniądze.

Istnieje wiele korzyści wynikających z poddania naszej osi kół profesjonalnemu badaniu i regulacji. Aby tak się stało warto wybrać profesjonalny serwis geometria kół Warszawa.

 

Problemy z geometrią Komputerowa geometria kół dobry pomysł

Standardowa geometria samochodu zajmie nam zaledwie kilka minut. Po wykonaniu tej czynności możemy być w pełni sił. Co jednak, jeśli po tym czasie nasz samochód nadal będzie się dziwnie zachowywał. Wciąż pojawiają się dziwne objawy, takie jak dryfowanie samochodu w prawo lub w lewo po puszczeniu kierownicy. Aby wyprostować samochód trzeba obrócić kierownicę o kilka stopni albo w jedną albo w drugą stronę.

Po prawidłowo wykonanym serwisie to wszystko jest w jak najbardziej sprawnym porządku. Inaczej jednak może się zdarzyć, gdy kierowca przed przyjazdem do warsztatu przez dłuższy czas jeździł z nieprawidłowo ustawioną geometrią kół. Może to spowodować nierównomierne szlifowanie opon w celu dostosowania się do nieprawidłowej zbieżności, a to nie zawsze jest widoczne. Nawet jeśli samochód został ustawiony w prawidłowy sposób, to w takim przypadku może bardziej ciągnąć. Dobrym pomysłem jest zmiana opon, aby dowiedzieć się, czy jest problem. Czasami problem ukryty jest w prześwitach zawieszenia.

Ważne jest, aby wybrać akredytowany serwis. Serwis, w którym przed ustawieniem zbieżności pojazd zostanie dokładnie sprawdzony, a profesjonalnie przeszkoleni mechanicy znają się na rzeczy i będą w stanie dostrzec ewentualne usterki. Właśnie tym zajmujemy się w Warszawie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.